Sztuczna Inteligencja i Uczenie Maszynowe do projektowania nowych związków, efektem współpracy Simulations Plus z Instytutem Biologii Medycznej PAN.

Simulations Plus – wiodący dostawca oprogramowania do modelowania i symulacji oraz usług w zakresie bezpieczeństwa i skuteczności farmaceutycznej, ogłosił zawarcie umowy o współpracy badawczej z naszym Instytutem.

Celem współpracy jest projektowania nowych związków dla receptorów jądrowych RORγ / RORγT przy użyciu najnowocześniejszej technologii sztucznej inteligencji (AI) i uczenia maszynowego (ML) na platformie oprogramowania ADMET Predictor®. Zarówno Simulations Plus, jak i IBM PAN wniosą znaczący wkład intelektualny w badania, a własność intelektualna wynikająca ze współpracy będzie podstawą dalszych możliwości rozwoju.

Simulations_Plus_Enters_Partnership_Notka_Prasowa

Najnowsze

Konkurs NCN MINIATURA 7

Narodowe Centrum Nauki w ramach konkursu Miniatura 7 przyznało środki finansowe Pani dr Joannie Pastwińskiej na realizację działań naukowych pt. „Rola receptora interleukiny IL17B (IL17RB) w oporności wielolekowej raka wątrobowokomórkowego”…

czytaj więcej
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej

Z przyjemnością informujemy i zapraszamy na publiczną obronę pracy doktorskiej pani mgr Darii Różyckiej w dniu 4 października 2023 o godz. 10:30 w Alchemium (sala Rady Wydziału) Wydziału Chemicznego Politechniki…

czytaj więcej