Sztuczna Inteligencja i Uczenie Maszynowe do projektowania nowych związków, efektem współpracy Simulations Plus z Instytutem Biologii Medycznej PAN.

Simulations Plus – wiodący dostawca oprogramowania do modelowania i symulacji oraz usług w zakresie bezpieczeństwa i skuteczności farmaceutycznej, ogłosił zawarcie umowy o współpracy badawczej z naszym Instytutem.

Celem współpracy jest projektowania nowych związków dla receptorów jądrowych RORγ / RORγT przy użyciu najnowocześniejszej technologii sztucznej inteligencji (AI) i uczenia maszynowego (ML) na platformie oprogramowania ADMET Predictor®. Zarówno Simulations Plus, jak i IBM PAN wniosą znaczący wkład intelektualny w badania, a własność intelektualna wynikająca ze współpracy będzie podstawą dalszych możliwości rozwoju.

Simulations_Plus_Enters_Partnership_Notka_Prasowa

Najnowsze

Wyniki naboru na członka Konsorcjum w konkursie ABM/2024/1

W wyniku przeprowadzonego naboru na członka Konsorcjum w konkursie ABM/2024/1, po ocenie zgłoszeń, Komisja Konkursowa zarekomendowała następujące instytucje do utworzenia Konsorcjum: Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc Uniwersytet Łódzki Polskie Towarzystwo…

czytaj więcej
Otwarty nabór na członka Konsorcjum w konkursie ABM/2024/1

Instytut Biologii Medycznej Polskiej Akademii Nauk (IBM PAN) ogłasza otwarty nabór na członków Konsorcjum w celu wspólnego przygotowania oraz realizacji Projektu: „KRAJOWY SYSTEM MOLEKULARNEJ DIAGNOSTYKI I MONITOROWANIA GRUŹLICY OPARTY O…

czytaj więcej